Czarownica 2

beatta1982_n63kgy0v27 października, 2019

Czarownica 2

Czarownica 2

(oryg. Maleficent: Mistress of Evil) – amerykański film fantasy produkcji Walt Disney Pictures i Roth Films, kontynuacja filmu Czarownica z 2014 roku.

Za reżyserię odpowiadał Joachim Rønning, . Angelina Jolie ponownie wcieliła się w tytułową bohaterkę. Obok niej z poprzedniej części powrócili: Elle Fanning, Sam Riley, Harris Dickinson zastąpił w roli Brentona Thwaitesa z pierwszego filmu, natomiast Michelle Pfeiffer, Ed Skrein i Chiwetel Ejiofor dołączyli do obsady grając nowe postaci.

Film został oficjalnie zapowiedziany w kwietniu 2016 roku. Jego światowa premiera miała miejsce 30 września 2019 roku w Los Angeles. W Polsce zadebiutował on 18 października tego samego roku.

Akcja filmu rozpoczyna się kilka lat po wydarzeniach “Czarownicy” Już wiemy co utwardziło serce słynnej negatywnej bohaterki Disneya i sprawiło, że rzuciła przekleństwo na maleńką księżniczkę Aurorę. Tym razem zagłębimy się w relacje między Diaboliną i Aurorą, które będą zawierać nowe sojusze oraz staną w obliczu silnych przeciwników w walce o ocalenie wrzosowisk oraz żyjących na nich magicznych stworzeń.

Tytułowa czarownica miała być więc postacią dobrą, którą za młodu skrzywdzono i doprowadzono do zła (złośliwy się zapyta: skoro pierwotnie była dobra, to czemu nosiła imię Diabolina?), a klątwa wiecznego snu którą rzuciła na Aurorę była zemstą za krzywdy wyrządzone Diabolinie przez ojca Aurory. To Diabolina była główną postacią filmu, i to ona przechodziła największą przemianę wewnętrzną, gdyż z czasem zakochała się (czystą, matczyną miłością – żeby nie było) w królewnie Aurorze, i to ona ostatecznie ją obudziła pocałunkiem miłości.

Jak wiemy, Czarownica skończyła się szczęśliwie, a pozornie niegodziwa Diabolina okazała się istotą w gruncie rzeczy dobrą i zdolną do szczerej, zdejmującej złe uroki miłości. Od wydarzeń z części pierwszej (stanowiących kanwę legendy opowiadanej również przez mieszkańców filmowego świata) minęło kilka lat. Księżniczka Aurora została protektorką Kniei i okolic zamieszkałych przez magiczne, baśniowe stwory. Niestety, jak się okazuje, historia przebudzenia Śpiącej Królewny nie wszędzie opowiadana jest zgodnie z prawdą. Dajmy na to, w królestwie, z którego pochodzi wielka miłość Aurory, książę Filip, nie wszyscy wiedzą o nawróceniu Diaboliny. Mieszkańcy zamku i okolic wciąż postrzegają ją jako mroczną, krwiożerczą wiedźmę. Nie żeby byli daleko od prawdy, ale hej, każdy ma przecież więcej niż jedno oblicze!

Czarownica 2″ na pierwszym miejscu box office USA. Ale co to za zwycięstwo?

A jak część druga? W miniony weekend “Czarownica 2”, która kosztowała 185 mln dol., zadebiutowała na pierwszym miejscu amerykańskiego box office’u. Jednak to płonne zwycięstwo. Film w reżyserii Joachima Rønninga zarobił zaledwie 35 mln dol., co jest wynikiem o 45 proc. gorszym od jedynki.

Mało tego, “Czarownica 2” zarobiła nawet mniej niż “Dumbo” (45 mln dol.), który zaliczył najgorsze otwarcie ze wszystkich filmów Disneya wprowadzonych w tym roku na ekrany.

Zobacz film Czarownica 2

podziel się0

zostaw komentarz

imię *
Add a display name
Email *
Your email address will not be published
witryna internetowa