LISTA LINKÓW 978 Views

  • Przepraszamy, nie mamy teraz żadnych linków do tego filmu
Jazda na Kuli / Riding the Bullet

Jazda na Kuli / Riding the Bullet

Oct. 15, 200498 Min.
Oceń ten materiał w skali od 1 do 10 0
7 1 Głosów
what going on?

Streszczenie

Alan Parker studiuje na Uniwersytecie Maine w 1969 roku. Zaczyna podejrzewać, że jego dziewczyna Jessica zamierza go zostawić i prawie doprowadza go to do samobójstwa. Zaraz po tej potyczce ze śmiercią, Alan dostaje wiadomość ,że jego matka Jean miała wylew i może nie przeżyć. Parker chwyta swoją kurtkę i wybiega na drogę, licząc że ktoś zatrzyma się i zawiezie go do szpitala. Jest noc Halloween. Przy drodze zatrzymuje się George Staub.Po krótkim czasie Alan zaczyna rozumieć, że jedzie po autostradzie z istotą , która nie pochodzi z Ziemi.

Alan Parker to młody artysta z 1969 roku, który studiuje na University of Maine, gdzie jego profesor uważa, że ​​ma obsesję na punkcie śmierci. 30 października, w dniu swoich urodzin, myśli, że jego dziewczyna, Jessica, próbuje z nim zerwać. Alan wsiada wysoko do wanny i zaczyna rozważać samobójstwo.
Pojawia się Ponury Żniwiarz i próbuje przekonać Alana, by zabił się, aby mógł przejść na drugą stronę. Malowidła ścienne ludzi namalowane na ścianie również wydają się zachęcać go do samobójstwa. Alan przypadkowo się skaleczy, gdy zaskakuje go Jessica i grupa przyjaciół, by zaskoczyć go na urodziny.

Alan budzi się w szpitalu.
Jessica mówi, że jest na niego zła za „samolubny” czyn, który próbował popełnić, ale także mówi Alanowi, że go kocha. Zaskakuje go biletami na koncert, aby zobaczyć Johna Lennona w Toronto, Ontario, Kanada. Następnego dnia, kiedy Alan zostaje wypuszczony ze szpitala, Jessica mówi mu, że ma wokół siebie ścianę,
i Alan zdaje sobie sprawę, że Jessica naprawdę zamierza go zostawić. Alan dostaje telefon, że jego matka, Jean, miała udar. Planuje wrócić do domu tej nocy, dając bilety na koncert swoim współlokatorom.

Kiedy próbuje pojechać autostopem do domu do Lewiston w stanie Maine, Alan przypomina sobie pogrzeb swojego ojca, Juliana, gdy miał 6 lat.
Przewiduje śmierć swojej matki, a potem siebie, ze zdewastowaną Jessicą płaczącą przy jego grobie. Odbiera go furgonetka Volkswagen prowadzona przez Ferrisa, dezertera wojskowego. Tęsknią za kolizją z nadjeżdżającym samochodem, wirują i lądują w rowie. Alan odchodzi od zdarzenia wstrząśnięty, ale żywy.
Alan zaczyna halucynacje i ma wiele doświadczeń z żywymi i umarłymi. Widzi billboard dla kolejki górskiej „Ride The Bullet” w Thrill Village, która wywołuje wspomnienie, że stał w linii z matką, aby jeździć na nim, gdzie ostatecznie stchórzył. Przechodzi przez cmentarz i napotyka grób George’a Stauba,
którego znacznik na grobie wskazuje, że zmarł 2 lata temu. Alan widzi, jak zjawia się na ziemi. Objawienie mówi mu, że oszczędzają mu miejsce. Następnie zostaje odebrany przez mężczyznę, który zdaje sobie sprawę, że to George Staub.
Jego objawienie towarzyszy mu w samochodzie i ostrzega go, aby nie podawał prawdziwych informacji, ponieważ George ma coś złego.

Objawienie pachnie płynem balsamującym, co skłania Alana do zapamiętania zdania, które przeczytał w książce: „zmarli podróżują szybko”. Alan nie informuje George’a, że ​​wie, że George nie żyje.
George pyta go o Wioskę Dreszczy i pyta, czy jechał „Kulą”, a Alan kłamie i powiedział, że pojechał na przejażdżkę. George wie, że Alan kłamie i woła Alana po imieniu. George wyjaśnia, że ​​został ścięty głową w wypadku samochodowym, gdy próbował mijać ciężarówkę na drodze dwupasmowej,
i że zderzył się z ciężarówką, gdy skręcił, aby uniknąć zderzenia z innym samochodem.

George mówi Alanowi, że musi zabrać ze sobą jedną osobę i że Alan musi zdecydować, czy będzie to matka Alana, czy Alan. Jeśli nie dokona wyboru, George ostrzega, że ​​będzie musiał wziąć je oba. W chwili paniki i strachu
Alan wybiera matkę do zabrania. George wyrzuca Alana z samochodu, a kiedy się budzi, Alan wraca na cmentarz. Zatrzymuje kolejną jazdę i wreszcie trafia do szpitala. Zaraz idzie do swojej matki, kiedy pojawia się George i bije go do windy.

Alan, teraz po czterdziestce,
mówi, że jego matka zmarła na zawał serca podczas oglądania telewizji. Ożenił się ze swoją dziewczyną Jessicą, ale trwało to tylko chwilę. Alan nigdy nie zarabiał na życie jako artysta, ale nadal maluje jako hobby. Wraca do Thrill Village i jeździ „The Bullet”.

Jazda na Kuli / Riding the Bullet
Jazda na Kuli / Riding the Bullet
Jazda na Kuli / Riding the Bullet
Jazda na Kuli / Riding the Bullet
Jazda na Kuli / Riding the Bullet
Jazda na Kuli / Riding the Bullet
tytuł oryginalny Riding the Bullet
TMDb Rating 5

reżyser

Mick Garris
reżyser

obsada

Jonathan Jackson isAlan Parker
Alan Parker
David Arquette isGeorge Staub
George Staub
Barbara Hershey isJean Parker
Jean Parker
Erika Christensen isJessica Hadley
Jessica Hadley
Barry W. Levy isJulian Parker
Julian Parker
Jackson Warris isAlan - Age 6
Alan - Age 6
Jeffrey Ballard isAlan - Age 12
Alan - Age 12
Peter LaCroix isMature Alan
Mature Alan
Chris Gauthier isHector Passmore
Hector Passmore
podziel się1

Podobne tytuły

Lowriders
Sala strachu / Green Room
The Edge of Seventeen
MamaBoy
Missing – lektor ivo
Wall Street: Pieniądz nie śpi
Głośno i z przytupem
Między prawdą a kłamstwem
Oblubienica diabła
Super Model
Black Butterfly
Cztery minuty

zostaw komentarz

imię *
Add a display name
Email *
Your email address will not be published
witryna internetowa