LISTA LINKÓW 1444 Views

  • LEKTOR PL clipwatching.com
Roman J. Israel, Esq.

Roman J. Israel, Esq.

Nov. 10, 2017129 Min.
Oceń ten materiał w skali od 1 do 10 0
7.3 3 Głosów
what going on?

Streszczenie

Ekscentryczny i idealistyczny prawnik z Los Angeles po śmierci swojego mistrza dostaje propozycję pracy dla prestiżowej i bezwzględnej kancelarii prawniczej. Jeszcze nie wie, że zajmie się sprawą, która całkowicie odmieni jego życie.

Roman J. Israel jest prawnikiem pracującym za 500 USD tygodniowo w małej kancelarii prawnej w Los Angeles. W swoim biurze z dwoma partnerami Izrael jest odpowiedzialny za przygotowanie briefów, często koncentrując się na prawach obywatelskich ich oskarżonych, podczas gdy William Jackson, właściciel firmy i szanowany profesor, koncentruje się na pozorach, z którymi Izrael walczy
. Izrael spędził lata na opracowywaniu briefu, który jego zdaniem doprowadzi reformę społeczną do nieuczciwego wykorzystywania rokowań, aby wzbudzić winy w systemie wymiaru sprawiedliwości. Choć brakuje mu umiejętności interpersonalnych, Izrael jest obdarzony fenomenalną pamięcią, a także silnymi osobistymi przekonaniami na temat znaczenia sprawiedliwości,
do którego dążył kosztem rodziny.

Jackson cierpi na śmiertelny atak serca. Firma jest spłukana i zostanie zamknięta, a wszystkim zajmie się były uczeń Jacksona, George Pierce. Pierce, który bardzo podziwiał Jacksona i jest pod wrażeniem izraelskiego umysłu („wartego 500 $ za godzinę”), oferuje pracę w swojej dużej firmie. Izrael odrzuca tę ofertę,
wierząc, że Pierce jest po prostu chciwym prawnikiem. Izrael spotyka Mayę podczas rozmowy o pracę w lokalnej sieci aktywistów. Wywiad nie idzie dobrze, ale Maya prosi go o zabranie głosu podczas zbliżającego się spotkania organizującego protest.

Izrael niechętnie podejmuje pracę u Pierce’a. Izrael jest słabo dopasowany,
starcie ze starszym partnerem Jessem Salinasem po tym, jak Izrael kpiąco śmieje się z żartu, jaki Salinas robi o zmaltretowanych kobietach. Po tym, jak zainteresował Pierce’a swoim briefem dotyczącym zmiany systemu prawnego, Izrael jest rozczarowany, gdy zamiast tego zostaje przydzielony przez Pierce do obsługi klientów.

Izraelowi przydzielono Derrella Ellerbee, młodego mężczyzny aresztowanego za morderstwo.
Ellerbee mówi Izraelowi, że jest gotów powiedzieć policji, gdzie znajduje się faktyczny strzelec, długoletni przestępca Carter Johnson, i zeznawać przeciwko niemu. Izrael odchodzi za plecami Salinas, by negocjować umowę z prokuratorem okręgowym, ale prokurator odrzuca jego ofertę i rozłącza się z Izraelem po tym, jak obraża jej niesympatyczną kontr-
zaoferować swoją ofertę. Żadna umowa nie została zawarta, a Ellerbee zostaje zamordowany jako znicz.

Niewłaściwe postępowanie Izraela w sprawie Ellerbee prowadzi do kłopotów dla firmy, a Pierce krytykuje go za jego niesubordynację. Tego wieczoru Izrael zostaje okradziony i pobity przez bezdomnego, którego próbował pomóc. Izrael staje się przygnębiony i cyniczny,
nielegalnie wykorzystując informacje, które otrzymał od Ellerbee, aby anonimowo odebrać nagrodę w wysokości 100 000 $ za lokalizację Johnsona. Izrael oddaje się luksusom, których wcześniej unikał.

Pierce przeprasza Izrael, ujawniając, że dotknęła go śmierć Jacksona i jego obserwacje poświęcenia się Izraela sprawiedliwości.
Reformuje swoją firmę, aby położyć nacisk na sprawy pro-bono, na czele z Izraelem. Pierce oferuje współpracę z Izraelem nad prawnym aktem reformy, ale nowa materialistyczna perspektywa Izraela nie pozwala mu cieszyć się zmianami, które zainspirował.

Maya wzywa Izrael, aby zaprosił go na randkę,
gdzie podziela niektóre swoje zmagania z idealizmem i dziękuje Izraelowi za jego inspirację dotyczącą postępowego prawa i rzecznictwa, ale wydaje się niewzruszony.

Pierce wzywa Izrael do spotkania z nowym klientem aresztowanym za morderstwo, którym okazuje się być Carter Johnson. W więzieniu
Johnson oskarża Izrael o ujawnianie uprzywilejowanej komunikacji w celu odebrania nagrody. Po zaakceptowaniu faktu, że resztę życia spędzi w więzieniu, jedynym celem Johnsona jest dręczenie Izraela groźbą więzienia, a nawet śmierci.
Izrael w końcu doznaje załamania, w którym staje się prawem, stając się jednocześnie prawnikiem i oskarżonym. Po osądzeniu własnych działań jako równie niezgodnych z prawem jak oskarżony, wyrzeka się chciwego, egocentrycznego poglądu na świat.

Izrael zwraca nagrodę (z obietnicą spłaty wydanej przez niego 5547,27 USD), godzi się z Mayą i Pierce,
i stara się motywować ich do dążenia do wewnętrznego poczucia sprawiedliwości. Mówi Pierce’owi, że oddaje się na policję za swoją zbrodnię, a następnie idzie na pobliską stację, ale zostaje zastrzelony i zabity przez jednego z popleczników Johnsona.

Roman J. Israel, Esq.
Roman J. Israel, Esq.
Roman J. Israel, Esq.
Roman J. Israel, Esq.
Roman J. Israel, Esq.
Roman J. Israel, Esq.
tytuł oryginalny Roman J. Israel, Esq.
TMDb Rating 5.8

reżyser

Dan Gilroy
reżyser

obsada

Denzel Washington isRoman J. Israel
Roman J. Israel
Colin Farrell isGeorge Pierce
George Pierce
Carmen Ejogo isMaya Alston
Maya Alston
Amanda Warren isLynn Jackson
Lynn Jackson
Tony Plana isJessie Salinas
Jessie Salinas
Shelley Hennig isOlivia Reed (George'
Olivia Reed (George'
Joseph David-Jones isMarcus Jones
Marcus Jones
DeRon Horton isDerrell Ellerbee
Derrell Ellerbee
Lynda Gravatt isVernita Wells
Vernita Wells
podziel się0

Podobne tytuły

Rebel in the Rye
Maigret i jego nieboszczyk / Maigret’s Dead Man
Free Fire (2016) Lektor IVO
Catching Feelings
Powrót lwa / Singham Returns
Prześladowany
Love And Other Cults
Arrest Letter
Ktoś całkiem obcy
Stuber
Kasyno
Jack Ryan: Teoria Chaosu

zostaw komentarz

imię *
Add a display name
Email *
Your email address will not be published
witryna internetowa