Gwiezdne Wojny: Skywalker. Odrodzenie

beatta1982_n63kgy0v11 listopada, 2019

Gwiezdne Wojny: Skywalker. Odrodzenie

Gwiezdne wojny: Skywalker. Odrodzenie (ang.: Star Wars: The Rise of Skywalker, pol. Gwiezdne wojny: część IX – Skywalker. Odrodzenie) – amerykański film z gatunku space opera w reżyserii J.J. Abramsa, którego premiera w Stanach Zjednoczonych została zaplanowana na 20 grudnia 2019 roku. Jest to dziewiąta część sagi Gwiezdne wojny i zapowiadana jako ostatnia z głównego cyklu filmowego. W rolach głównych wystąpić mają: Daisy Ridley, John Boyega, Adam Driver, Oscar Isaac, Billy Dee Williams oraz Mark Hamill.

Premiera filmu Gwiezdne Wojny: Skywalker. Odrodzenie

(ang. Star Wars: The Rise of Skywalker) już 19. grudnia. Do tego czasu trzeba uzbroić się w cierpliwość, ewentualnie rzucić w wir kolejnych spekulacji i rozmów na temat tego co może się tam wydarzyć

To koniec tej wielkiej historii. Disney dostarczył nam finałowy zwiastun ostatniego filmu, który opowiada o rodzie Skywalkerów. „Gwiezdne wojny: Skywalker. Odrodzenie”

Sam niedługi materiał filmowy co prawda nie mówi nam przesadnie dużo o tym, czego byśmy o filmie już nie wiedzieli. Jest nastrojowo, ale niezbyt emocjonująco. Potwierdziło się również, iż będzie to jeden z najdłuższych filmów sagi. Co prawda polskie kina podają, że będzie on trwał 150 minut, ale te amerykańskie informują, iż czas trwania wyniesie 155 minut. Jest to podobny czas trwania do „Ostatniego Jedi”, który trwał 152 minuty.

W ciągu ostatnich pięciu lat wyszły cztery kolejne filmy dziejące się w świecie “Gwiezdnych wojen”. W drodze jest piąty – ostatnia cześć sagi rozpoczętej przez George’a Lucasa z podtytułem “Skywalker. Odrodzenie”. Okazuje się, że produkcja rozpocznie przerwę w dostawie kolejnych tytułów od Lucasfilm.

“Gwiezdne Wojny” zawieszone po premierze IX epizodu

Twórcy “Gwiezdnych Wojen” w ostatnim czasie rozpieszczali fanów zupełnie nową trylogią i dwoma spin-offami dziejącymi się mniej więcej w okresie oryginalnych “Star Wars”. Najnowsze informacje wskazują, że niedługo się to skończy. Według doniesień podanych na Twitterze przez Benta Langa – dziennikarza Variety, szef Disneya zapowiedział zawieszenie filmowej serii na bliżej nieokreślony czas.

Okazuje się, że plany mówiące o dwóch zupełnie nowych trylogiach są już nieaktualne. Te doniesienia pokrywają się zresztą z najnowszymi informacjami na temat kinowego uniwersum. David Benioff i D.B. Weiss – twórcy serialu “Gra o tron”, którzy mieli odpowiadać za nową serię, zrezygnowali niedawno z powierzonej im funkcji. Z kolei o trylogii reżyserowanej przez Riana Johnsona jest głucho od wielu miesięcy.

 

podziel się0

zostaw komentarz

imię *
Add a display name
Email *
Your email address will not be published
witryna internetowa