Rodzina Addamsów (2019)

beatta1982_n63kgy0vPaździernik 28, 2019

Film przedstawi historię upiornego rodu powołanego do życia przez rysownika Charlesa Addamsa. Cykl komiksów przedstawiających przygody strasznej rodzinki ukazywał się w latach 1938-1988 na łamach magazynu “The New Yorker”. Za reżyserię odpowiadają Conrad Vernon i Greg Tiernan. Scenariusz napisał Matt Lieberman. Film trafi do kin 11 października 2019 roku.

Skok w czasie: 13 lat później. Wednesday upiera się, żeby pójść do szkoły z resztą zwykłych dzieciaków, gdzie z jakiegoś powodu postanawia wesprzeć jedną z dziewczyn w walce z złośliwymi koleżankami. Pugsley przygotowuje się do wejścia w dojrzałość, swojego „mazurka” (którego nie sposób skojarzyć z niczym innym, jak z bar micwą), ojciec obawia się, że ten nie podoła, Morticię martwi okres buntu córki, a telewizyjna gwiazda, która zamierza katalogowo urządzić całe pobliskie miasteczko, w czym przeszkadza jej demoniczne domostwo naszych bohaterów, szuka sposobu, by przekonać ich do remontu albo po prostu się ich pozbyć. Pomysłów na zaprezentowanie Addamsowych dziwactw szybko zabrakło, sporo tu natomiast odtwórstwa, powtórek, które ciężko nazwać hołdem czy cytatem. Całość podlana sosem oczywistości, bo i myślą przewodnią animacji okazuje się, jakże inaczej, „nie warto oceniać innych po pozorach”. “Różni, a jednak tacy sami”. Te sprawy.

„Rodzina Addamsów”

to jedna z najsłynniejszych amerykańskich familii, która na stałe zapisała się w umysłach odbiorców popkultury. Nietypowy ród obecny jest w różnego rodzaju mediach już od 1938 roku. Wtedy bohaterowie pojawili się na pierwszych rysunkach publikowanych w magazynie „The New Yorker”. Od tego czasu powstało ponad dwanaście filmów, seriali, sztuk teatralnych oraz innych dzieł kultury, opowiadających perypetie specyficznej rodziny

Wytwórnia Metro Goldwyn Mayer tak uwierzyła w projekt, że już ogłoszono rozpoczęcie prac nad sequelem, który ma pojawić się na ekranach w 2021 roku.

„Rodzina Addamsów” powinna spodobać się także starszym widzom, którzy mogą pamiętać wcześniejsze wcielenia szalonej rodziny. Także dla nich w wybranych kinach odbędą się seanse w wersji z napisami

podziel się0

zostaw komentarz

imię *
Add a display name
Email *
Your email address will not be published
witryna internetowa