Gotham

Gotham

Oceń ten materiał w skali od 1 do 10 0
10 8 Głosów

Seasons and episodes

5sezon 5 Jan. 03, 2019

Creator

obsada

Donal Logue isHarvey Bullock
Harvey Bullock
David Mazouz isBruce Wayne / 514A / Batman
Bruce Wayne / 514A / Batman
Sean Pertwee isAlfred Pennyworth
Alfred Pennyworth
Robin Lord Taylor isOswald Cobblepot / The Penguin
Oswald Cobblepot / The Penguin
Erin Richards isBarbara Kean
Barbara Kean
Camren Bicondova isSelina Kyle / Cat
Selina Kyle / Cat

Streszczenie

James Gordon jest synem byłego prokuratora okręgowego, a obecnie początkującym detektywem w policji miasta Gotham City, na czele której stoi kapitan Sara Essen. Zaręczony z Barbarą Kean, policjant chce przywrócić miasto do czasów jakie znał z dzieciństwa. Zostaje on przydzielony do twardego i zuchwałego Harveya Bullocka. Obaj muszą rozwikłać sprawę, która wstrząsała miastem, jaką było brutalne morderstwo małżeństwa miejscowych milionerów Thomasa i Marthy Wayne’ów. Na miejscu zbrodni Gordon poznaje 12-letniego syna Wayne’ów, Bruce’a , który przeżył napad i był świadkiem całego zdarzenia. Młody detektyw nawiązuje więź z chłopcem i poruszony jego stratą przysięga, że odnajdzie sprawce śmierci jego rodziców. Odtąd jedynym opiekunem Bruce’a zostaje lokaj rodziny Wayne’ów, Alfred , zaś Gordon, balansując na granicy prawa, będzie spotykać się gangsterkę Fish Mooney. W trakcie śledztwa przyjdzie mu spotkać szereg innych osób w Gotham, które w przyszłości staną się superzłoczyńcami, m.in. Selinę Kyle i Oswalda Cobblepota. Przyjaźń Gordona i osieroconego dziedzica fortuny Wayne’ów potrwa przez lata i będzie miała wpływ na decyzję chłopca o staniu się mścicielem.

Zanim pojawił się Batman, istniał GOTHAM.
Wszyscy znają nazwisko Komisarz Gordon. Jest jednym z największych wrogów świata przestępczości, człowiekiem, którego reputacja jest synonimem prawa i porządku.
Ale co wiadomo o historii Gordona i jego awansie z początkującego detektywa na komisarza policji? Co trzeba było, aby przejść przez wiele warstw korupcji, które potajemnie rządziły Gotham City, miejscem narodzin najbardziej znanych złoczyńców na świecie? I jakie okoliczności je stworzyły – osobowości większe niż życie, które zostaną Catwoman,
Pingwin, Riddler, Two-Face i Joker?

Promocje 2014 | 12 odcinków
Premiera sezonu 0 Gotham miała miejsce 18 sierpnia 2014 r.

Sezon 1 2014 | 22 odcinki
Premiera pierwszego sezonu Gotham 22 września 2014 r.

Nowy rekrut z Departamentu Policji Miasta Gotham kapitana Sarah Essen, detektyw James Gordon współpracuje z Harveyem Bullockiem w celu rozwiązania jednej z najbardziej znanych spraw Gotham: zabójstwa Thomasa i Marthy Wayne. Podczas jego dochodzenia
Gordon poznaje syna Waynesa, Bruce’a, który jest teraz pod opieką swojego lokaja Alfreda Pennywortha, co dodatkowo zmusza Gordona do złapania tajemniczego zabójcy. Po drodze Gordon musi stawić czoła mobstress Fish Mooney, mafii prowadzonej przez Carmine Falcone, a także wielu przyszłym złoczyńcom Gotham, takim jak Selina Kyle, Edward Nygma i Oswald Cobblepot. Ostatecznie,
Gordon zostaje zmuszony do zawarcia nieoczekiwanej przyjaźni z Wayne’em, która pomoże ukształtować przyszłość chłopca w jego przeznaczeniu zostania krzyżowcem.

Sezon 2 2015 | 22 odcinki
Premiera drugiego sezonu Gotham miała miejsce 21 września 2015 r.
Stawki są wyższe niż kiedykolwiek, gdy Gotham bada historie pochodzenia niektórych z najbardziej ambitnych i zdeprawowanych super złoczyńców, w tym Riddlera, Jokera i pana Freeze, a Bruce Wayne odkrywa więcej tajemnic z przeszłości ojca.

Sezon 3 2016 | 22 odcinki
Premiera trzeciego sezonu Gotham miała miejsce 19 września 2016 r.
Ponieważ Indian Hill ucieka na wolności, Jim Gordon musi wziąć sprawy w swoje ręce jako łowca nagród w Gotham. Jego misją jest odnalezienie Hugo Strange, twórcy przerażających eksperymentów w Indian Hill i Fish Mooney,
jeden z przedmiotów Strange. W międzyczasie detektyw GCPD Harbet Bullock i kapitan Nathaniel Barnes pozostają na czele walki z przestępczością w mieście pełnym potworów. Ponadto Bruce Wayne odkrywa, że ​​jest jeszcze więcej tajemnic do odkrycia w sprawie morderstw jego rodziców.

Sezon 4 2017 | 22 odcinki
Premiera czwartego sezonu Gotham miała miejsce 21 września 2017 r.
Po zdziesiątkowaniu Court of Owls, następstwie wirusa Tetch okaleczającego miasto i wszystkich (ocalałych) złoczyńców w podziemnym świecie Gotham walczących o władzę, Jim Gordon i GCPD mają pełne ręce roboty. Jakie zagrożenie stanowi Ra’s al Ghul,
i czy pingwin odzyska tytuł króla Gotham? Jakie nowe czarne charaktery czekają na sezon czwarty i co finał sezonu Bruce’a Wayne’a ma dla Gotham City – i jego ostatecznego przeznaczenia?

Sezon 5 2019 | 12 odcinków
Premiera piątego sezonu Gotham odbyła się 3 stycznia 2019 r.
Po epickich wydarzeniach z ubiegłego sezonu, Legenda Mrocznego Rycerza wznawia się, gdy miasto Gotham jest podzielone między jurysdykcję Gordona GCPD i jednych z najbardziej znanych złoczyńców w mieście.
Gdy bohaterowie miasta próbują przejąć kontrolę i uratować to, co pozostało z niszczejącego miasta, balansuje między dobrem a złem, nawet gdy pojawiają się nowi złoczyńcy, w tym kultowa Zmora.

Gotham
Gotham
Gotham
Gotham
Gotham
Gotham
Gotham
Gotham
Gotham
Gotham
tytuł oryginalny Gotham
First air date Sep. 22, 2014
Data Apr. 25, 2019
Sezony 5
Odcinki 100
Duration 43,60m
podziel się0

Podobne tytuły

Dolina Muminków
Marvel: Cloak i Dagger
Toon
Cześć, ninja!
The Mick
Killjoys
Heathers
SMILF
Trauma
Chicago PD
The Hot Zone
Immortals

zostaw komentarz

imię *
Add a display name
Email *
Your email address will not be published
witryna internetowa