Terminator: Mroczne przeznaczenie

beatta1982_n63kgy0v27 października, 2019

Terminator: Mroczne przeznaczenie

Terminator: Mroczne przeznaczenie – opis fabuły

Akcja filmu akcji “Terminator: Mroczne przeznaczenie” rozgrywa się 27 lat po wydarzeniach zaprezentowanych w produkcji “Terminator: Dzień sądu” (1991). Zmodyfikowany Terminator Rev-9 zostaje wysłany na Ziemię, by zabił Dani Ramos, Grace oraz ich przyjaciół. W walce z Rev-9 cyborgom będzie pomagać Linda Hamilton, a także pierwszy Terminator.

Terminator: Mroczne przeznaczenie (ang. Terminator: Dark Fate) – amerykański film fantastycznonaukowy w reżyserii Tima Millera . Jest to szósty pełnometrażowy film serii Terminator i zarazem pierwszy od 28 lat produkowany przez twórcę filmowej serii – Jamesa Camerona. Premiera filmu w Stanach Zjednoczonych planowana jest na 1 listopada 2019, z kolei w Polsce na 8 listopada 2019

Do sieci trafiły pierwsze opinie o filmie. Czy mamy udany powrót marki?

Terminator: Mroczne przeznaczenie ma być krokiem naprzód w stosunku do nieudanych kontynuacji Terminatora 2, jednak w dalszym ciągu brakuje jej tego, co było najlepsze w pierwszych odsłonach. Chwali się powroty Lindy Hamilton i Arnolda Schwarzeneggera, a także występy Gabriela Luny oraz Mackenzie Davis, narzeka się z kolei na scenariusz. Ma być on wtórny w stosunku do wspomnianych klasyków, a momentami po prostu głupi i nielogiczny, szczególnie w ostatnim akcie. Sama historia z kolei ma być niegodna uniwersum nakreślonego w pierwszych dwóch częściach. Film uzyskał jak do tej 67% na Rotten Tomatoes.

Nowy Terminator jest udanym powrotem, który umiejętnie łączy elementy pierwszej i drugiej odsłony. Niezwykle chwalona jest aktorka Mackenzie Davis oraz Linda Hamilton, która udowadnia, że postać Sary Connor zawsze była niezwykle istotna dla tej serii. Większość krytyków uznaje Mroczne przeznaczenie za najlepszego Terminatora od czasu dwójki. Wizualna strona filmu także stoi na wysokim poziomie i pod względem zaprezentowanej akcji, wszystko jest na swoim miejscu. Co istotne – film nie skupia się tylko na wybuchach, ale także na historii, która dostarcza dużo satysfakcji i prezentuje bohaterów, którym można kibicować.

Wczesne prognozy analityków sugerują, że w swój pierwszy weekend nowy „Terminator” będzie w stanie zebrać od amerykańskich widzów od 35 do 45 mln dolarów. Uśrednione szacunki wskazują obecnie na otwarcie na poziomie 38 mln dolarów, co ma przełożyć się na końcowy wynik wynoszący około 85 mln dolarów podczas całego pobytu na amerykańskim rynku. Biorąc pod uwagę, że budżet filmu przekroczył 160 mln dolarów, to wątpliwy obecnie sukces finansowy będzie w pełni uzależniony od wyniku na zagranicznych rynkach.

Zobacz film Terminator: Mroczne przeznaczenie

podziel się0

zostaw komentarz

imię *
Add a display name
Email *
Your email address will not be published
witryna internetowa